Cadou fetita 10 ani

Cadou fetita 10 ani

Mesajde ygrec » Vin Noi 02, 2007 10:24 am

Da, trebuie sa cumpar un cadou unei fetite de 10 ani. Am doua saptamani la dispozitie...
N-am nici cea mai vaga idee despre ce ar trebui sa ii cumpar:
este copilaroasa, se joaca cu Rares mult, nu e cocheta-sa zici ca vrea sa isi puna bijou-uri pe ea-ii place rozul, si...are de toate.
Care aveti nepotele , cunostinte cu copii de varsta asta...cam ce e la moda printre ele?
Help me!!!
Imagine

"...Pentru un parinte nimic nu este mai important decat sa fie iubit de copilul lui"
ygrec
povestitor

Mesajde andrushca » Vin Noi 02, 2007 10:42 am

Cred ca depinde si de bugetul pe care vrei sa il aloci pentru cadou...Eu stiu ca fetitele de varsta asta isi doresc papusi Barbie.
Ar mai fi ca variante hainute sau carti si CD-uri cu muzica...sau poate un rucsacel haios...
Imagine
andrushca
gangurica

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Beca » Vin Noi 02, 2007 1:36 pm

La 10 ani....cred ca ar merge deja un laptop :) :D

Vorbind serios acuma.....e destul de greu.....ar fi varianta ceva DVD-uri cu filme, ceva comedii pentru copii.

Daca aloci bani mai multi.....sunt cateva papusi la moda, gen Barbie, ce costa chiar cateva milioane :roll: ....le gasesti in magazine serioase de jucarii.

Sunt seturi de pictura, ce includ acuarele, pensule si panza...

Si daca nu gasesti nimic sa-ti placa.....cu hainele nu dai gres niciodata :mrgreen:
Imagine

Imagine
Beca
sfatos suprem

Locaţie: Bistrita

Mesajde ygrec » Vin Noi 02, 2007 2:11 pm

laptop...are calculatoru in casa...Barbie, i-a luat mama-sa casuta anul trecut de Craciun...
Intru in neagra disperare...
Asta cu pictatu..mai merge..
Eu ma gandeam printre altele si la un joc scrabble...
Imagine

"...Pentru un parinte nimic nu este mai important decat sa fie iubit de copilul lui"
ygrec
povestitor

Mesajde oly » Vin Noi 02, 2007 2:31 pm

Ygrec eu sunt aia care da cadouri carti. Indiferent de varsta gasesti cartea potrivita. Totul e sa-i placa. Leda se bucura de o carte mai mult decat de alte jucarii. Seara, la culcare, avem o juma' de ora de citit si acum chiar sta si asculta. Un joc asa cum zici ar fi si mai interesant. Aici "oferta" merge de pe la 6 ani.
ImagineImagine
oly
Moderator

Locaţie: Genova

Mesajde MariaParvu » Vin Noi 02, 2007 2:40 pm

si io zic carti, harry potter ar merge de minune, parerea mea.
cel putin, mie daca mi-a aduce asta la usa, zau daca n-ai fi cea mai buna prietena a mea :lol: :lol: :lol:
MariaParvu
sfatos suprem

Mesajde ALI » Vin Noi 02, 2007 3:17 pm

Eu i-am luat nepotelei mele de aceeasi virsta un set de tatuaje pe care si le confectioneaza,coloreaza,decupeaza si aplica singura.Ii trebuie creativitate,imaginatie.Si e o trusa mare,completa,cu fel de fel de minuni,culori,oje,stelute.....etc.A incintat-o foarte tare.
Ea e inebunita dupa printesele Disney.......asa ca i-am luat capul lui Ariel.....cu mii de clamite si bentite si o coafeaza ea cum vrea zilnic.Si de asta s-a bucurat enorm.
Si bineinteles ca i-am luat si o carte,cu autocolante,roz :mrgreen: "Cum sa devii printesa in 7 zile".....
ALI
morisca

Locaţie: IASI

Mesajde ygrec » Sâm Noi 10, 2007 3:21 pm

I-am luat fetitei o fusta haioasa din blue-jeans
I-am luat o trusa mare de confectionat margele de tot felul si elastice de prins parul-are parul lung-Asta e "piesa" de rezistenta
o revista cu un CD de invatat lb engleza-ca si asa e a patra si tre' sa mearga la clasa de engleza acu dintr-a cincea...
Flori.
Si ii mai duc si papusica de serviciu; Rares :D
Imagine

ygrec
povestitor

Mesajde Primrose » Lun Noi 12, 2007 10:34 am

Eu zic ca ai ales foarte bine. :cheers:
Sunt sigura ca ii va face placere cadoul.
"Libertatea nu e un drept, e asumarea unui risc." Denis de Rougemont
Primrose
gangurica

Locaţie: Bucuresti

Re: Cadou fetita 10 ani

Mesajde danna2 » Mie Ian 18, 2012 2:43 am

Buna :)!Mamici, daca se apropie petrecerea aniversara a copilului dumneavostra, sau pur si simplu vreti sa i faceti o surpriza si va aflati in impas,asa cum a fost cazul meu, apelati la serviciile unui animator profesionist(ce intruchipeaza personajul animat preferat) care va va distra copilasul si micii sai invitati prin jocuri interactive, baloane modelabile, facepainting, muzica, dans, karaoke...Eu am o singura problema si anume ca fetita mea a vrut-o pe Tinkerbell de 5 ori consecutiv :))asa ca v-o recomand si voua impreuna cu celelalte personaje :D u www.petrecericopii.net
danna2
mutulica

Re: Cadou fetita 10 ani

Mesajde Mark88 » Vin Feb 10, 2012 4:09 pm

Cartile cu Harry Potter sunt foarte bune pentru noi
Mark88
mutulica

Înapoi la Jocuri-Divertisment